Follow Us!

Image

W Wielką Sobotę w przeddzień Świąt Wielkanocnych, Żubry na własnym boisku podejmowały drużynę 1.FC Chronstau Chrząstowice. W tabeli przed spotkaniem dzieliły nas zaledwie dwa oczka, więc dla drużyny ze Chrząstowic był to mecz aby odrobić utraconą pozycję natomiast dla Żubrów kolejna okazja by odskoczyć od strefy spadkowej a przy pomyślnym wyniku w spotkaniu Kotórz - Kolonowskie wskoczyć na 10 pozycję w tabeli. Niestety goście nie chcieli nam pomóc w realizacji naszych planów i bardzo mądrze realizowali swój, czyli pokonać Żubry za wszelką cenę. Opłaciło im się to gdyż wygrali spotkanie 0:2 i zdobyli komplet punktów przeskoczyli naszą drużynę w tabeli i awansowali na 10 miejsce. 

Image

W Wielką Sobotę w przeddzień Świąt Wielkanocnych, Żubry na własnym boisku podejmowały drużynę 1.FC Chronstau Chrząstowice. W tabeli przed spotkaniem dzieliły nas zaledwie dwa oczka, więc dla drużyny ze Chrząstowic był to mecz aby odrobić utraconą pozycję natomiast dla Żubrów kolejna okazja by odskoczyć od strefy spadkowej a przy pomyślnym wyniku w spotkaniu Kotórz - Kolonowskie wskoczyć na 10 pozycję w tabeli. Niestety goście nie chcieli nam pomóc w realizacji naszych planów i bardzo mądrze realizowali swój, czyli pokonać Żubry za wszelką cenę. Opłaciło im się to gdyż wygrali spotkanie 0:2 i zdobyli komplet punktów przeskoczyli naszą drużynę w tabeli i awansowali na 10 miejsce. 

Spotkanie od samego początku nie szło po naszej myśli już pierwsze minuty pokazały, że rywale przyjechali ostro walczyć o każdy metr boiska i zależy im na wywiezieniu korzystnego rezultatu. Natomiast naszym piłkarzom brakowało tej iskry, którą prezentowali w poprzednich 4 meczach, zdecydowanie wyglądało to albo na zły dzień albo na zbytnie rozluźnienie. W 10' goście wychodzą na prowadzenie, piłkę w zamieszaniu w naszej szesnastce źle wybija D. Raszewski, do bezpańskiej piłki doskakuje zawodnik Chrząstowic i mierzonym strzałem przy lewym słupku naszego bramkarza umieszcza ją w siatce. Żubry próbują narzucić swój styl oraz prowadzić grę, jednak nasze ataki są rozbijane przez twardo walczących zawodników drużyny przeciwnej. W 27' Dumański ładnie strzela jednak goalkeeper gości popisuje się świetną robinsonadą i nadal na prowadzeniu pozostają rywale. Do przerwy wynik bez zmian czyli 0:1 dla Chrząstowic a sytuacji by zmienić tą niekorzystną sytuację nie stwarzaliśmy zbyt wiele.

Na drugą połowę po suszarce ala Alex Ferguson nasi piłkarze wyszli na boisko by udowodnić sobie, trenerowi i kibicom, że potrafią dać z siebie więcej i potrafią grać tak samo jak w poprzednich meczach, jednak już w 52' dostajemy kolejną bramkę na 0:2, która nie powinna zostać uznana, gdyż zawodnik gości był na pozycji spalonej. Jak doskonale wiemy sędziowie potrafią się mylić w Champions League to co dopiero w Kl. Okręgowej. Żubry nie mają nic do stracenia z biegiem czasu trener dokonuje, coraz śmielszych zmian by wzmocnić siłę rażenia naszej drużyny. Roszady kadrowe przynoszą spodziewany rezultat, gdyż po zagraniu piłki ręką w polu karnym rywali przez jednego z ich zawodników w 75' mamy świetną okazję na strzelenie gola kontaktowego. Do piłki podchodzi nasz etatowy wykonawca rzutów karnych Paweł Doniec i niestety trafia pechowo w słupek, nie wykorzystuje prezentu danego nam przez los. Chwilę później bo w 80' Domalewski, który zmienił Dońca staje przed świetną okazją do strzelenia gola, jednak z ostrego kąta jego strzał lewą nogą minimalnie mija słupek bramki rywala. Do końca meczu Żubry walczyły aby odwrócić niekorzystny rezultat jednak było już za późno i spotkanie zakończyło się naszą porażką 0:2.

Szkoda straconych punktów, zwłaszcza że był to mecz u siebie i że mogliśmy jeszcze bardziej oddalić się od strefy spadkowej, jednak nie zasypujemy gruszek w popiele i walczymy dalej, ciężko pracując na treningach i na boisku. Już w sobotę o godzinie 16:30 na boisku rywala, bardzo ciężki, ponadto derbowy pojedynek z liderem klasy okręgowej czyli z LZSem Starościn, na który serdecznie zapraszamy wszystkich naszych sympatyków.

Skład Żubrów: Kownacki - Gołębiowski(65' Rolnik), Krawczyk (56' Nawrot), Stadniczuk G., Raszewski D., Dumański, Doniec(76' Domalewski), Raszewski M., Stadniczuk T., Lewkowicz (87' Sabok) - Bezak

Rezerwowi: Zając, Czerwiec, Zioła

Mecz trwał: 103 minuty (54' + 49')

PS: W pierwszej połowie sędziemu głównemu prawdopodobnie zaciął się zegarek :)

Mapa dojazdu

Mecz LZS Śląsk Łubniany vs LZS Żubry za
 Historia spotkań
Toggle Bar